Wuko Warszawa

Oferta (w skrócie) :

Oferta :

  • Ciśnieniowe udrażnianie kanalizacji
  • Czyszczenie poziomów i pionów kanalizacyjnych
  • Przepychanie rur w ulicy
  • Przepychanie kanalizacji w domach
  • Czyszczenie odpływu zmywarki
  • Pogotowie kanalizacyjne w Warszawie i okolicy
  • Udrażnianie rynien i drenaży

Co to jest Wuko?

Wuko to pojazd wyposażony w zbiornik z wodą, specjalną pompę, oraz węże z dyszami do udrażniania kanalizacji. Ta metoda zwana potocznie, ciśnieniowe przepychanie rur polega na wprowadzeniu do kanalizacji węża ze specjalną dyszą. Następnie za pomocą pompy wysokociśnieniowej i węża podawana jest ze zbiornika, do dyszy woda, która przebija zator i czyści rury. Strumień wody z dyszy „na wprost” przenika przez zatkane miejsce, natomiast strumienie wody „z tyłu” dyszy czyszczą rurę. Z uwagi na to, że w ciągu jednej minuty pracy wuko, z dyszy wylatuje do kanalizacji nawet kilkadziesiąt litrów wody, metodę tą stosuje się przeważnie od strony podwórza w kierunku domu. Na przykład od strony szamba, lub studzienki kanalizacyjnej>, w kierunku toalety. Jest to dobry sposób na udrożnienie głównych rur odpływowych. Wukiem można czyścić także rury w ulicy, oraz przyłącza kanalizacyjne. Dodam jeszcze, iż innym sposobem na nazwanie tej techniki czyszczenia kanalizacji jest określenie jej jako metoda hydrodynamiczna. Jeśli chodzi o gabaryty pojazdu wuko na którym zamontowany jest cały sprzęt do udrażniania, to jest to przeważnie samochód dostawczy. Jest też tak zwane małe wuko, które jest niskim samochodem dostawczym, mogącym z racji mniejszych wymiarów, zmieścić się w niskich pomieszczeniach. Na przykład w niskich garażach.

Skąd wzięła się nazwa wuko?

Ściśle rzecz biorąc WUKO to Wytwórnia Urządzeń Komunalnych WUKO S.A. w Łodzi. Dawniej było to państwowy zakład pracy. Obecnie jest to sprywatyzowana Wytwórnia poprzez utworzenie pracowniczej spółki akcyjnej. Od nazwy tego zakładu, wzięła się potoczna nazwa ciśnieniowego udrażniania rur.

Czy wuko udrożni każdą rurę?

W zasadzie wuko jest w stanie udrożnić każdy odpływ kanalizacyjny. Tylko trzeba pamiętać, że przy pracy pompy z dyszy czyszczącej wydobywa się wiele litrów wody. Dlatego ciśnieniowe przepychanie dedykowane jest głównie do stosowania od strony podwórza do domu.

ZADZWOŃ TERAZ
510733300

Skuteczne usługi wuko w Warszawie

Udrażnianie kanalizacji Warszawa Targówek

Pogotowie Kanalizacyjne Targówek

Strona główna - Wuko Warszawa