Rura zatkana Kretem

O przepychaniu zatkanej rury kanalizacyjnej, zatkanym sedesie i również o problemach związanych ze stosowaniem udrażniaczy do przetykania rur.

Problem ten spotykany bywa ustawicznie w Warszawskich mieszkaniach i dotyczy zapchania kanalizacji granulkami do odtykania rur typu Kret. Zapchana rura jeśli tylko zostanie poczęstowana sypką chemią ulegnie zatkaniu o wiele bardziej dzięki temu że, chemia skostnieje w odpływie. Niestety hydraulik ze zwykłą sprężyną nie jest w stanie pomóc. Często klienci zastanawiają się dlaczegóż oraz z jakiej racji udrażniacze które mają poprawiać realia tylko zapychają Odpływy kanalizacyjne.

Do takich sytuacji dochodzi wówczas gdy sypniemy chemii nie w czasie. Czyli w momencie gdy już wanna, rura czy inny odpływ kanalizacyjny jest już całkowicie zapchany. W takim zajściu zjawia się konsternacja a później rodzi się pytanie co dalej z tym zrobić. Skutek jest taki jakby ktoś zasypał rurę kanalizacyjną cementem. Nieraz Kret skamienieje w ciężko dostępnym miejscu wewnątrz rury, że nawet ręczną sprężyną trudno będzie przepchać takie zapchanie. Zazwyczaj na wszelkie takie zapchania instalacyjne pomaga hydraulik z elektryczną sprężyną.

Każdy dom winien posiadaćsystem chroniący elewację budynku przed niszczącym działaniem opadów deszczu

Rynny powinny posiadać osadnik bezsyfonowy. Nie dopuszcza on zbieraniu się liści w w kanalizacji. Osadnik tenokreśla się rewizją lub czyszczakiem. Jednakowoż trzeba wiedzieć że na kanalizacji bądź co bądź montuje się inną rewizję. Budowa osadnika wygląda tak iż ma w środku kratkę przeważnie usytuowaną skośnie i nie ma syfonu. Pozbawiony jest syfonu, bo zebrana w nim woda zimą zamarzłaby na dworze. Przewodnimrolą czyszczaka jest zatrzymywanie liści, aby nie dostawały się do rur kanalizacyjnych. Zaniedbanie opróżniania czyszczaka doprowadza do sytuacji, iż woda z rynny pływa po elewacji i dom ulega zawilgoceniu, a elewacja zniszczeniu. Natomiast brak tej kratki lub zastąpienie osadnika zwykłą rewizją kanalizacyjną wywoła zatkanie się rur kanalizacyjnych. Dlatego umiejscowienie rewizji sanitarnych w punkcie wprowadzenia rur spustowych systemu rynnowego do kanalizacji jest ogromnym uchybieniem hydraulicznym.